طرز تهیه مربای کامکوات

مربای کامکوات

مربای کامکوات ( به انگلیسی : Kumquat jam ) یکی از انواع مرباهاست که شاید کمتر آن را می شناسید. این مربا با میوه کامکوات پخته می شود.

طراحی سایت اینترنتی

درست کردم مربای کامکوات

میوه کامکوات

خواص کامکوات

کامکوات میوه‌ای از خانوادهٔ مرکبات که شبیه پرتقال است و پوست نارنجی رنگ دارد. درون آن مانند سایر مرکبات لایه لایه است، ولی اندازه و شکل آن مانند خرما است. این میوه معمولاً با پوست خورده می‌شود و از آن مربا نیز تهیه می‌گردد. این میوه نیز مانند دیگر مرکبات کالری کمی دارد. ۱۰۰ گرم از این میوه‌ دارای تنها ۷۱ کالری انرژی است. در عین حال میوه‌ای بسیار ارزشمند و دارای فواید تغذیه‌ای بسیار است زیرا منبع غنی فیبر، املاح، ویتامین و آنتی‌اکسیدان است که مصرف آن اثرات قابل توجهی در سلامت بدن دارد.

مواد لازم برای تهیه مربای کامکوات

  • کامکوات ۱ کیلوگرم
  • شکر ۱ کیلوگرم
  • آب ۳ لیوان
  • آبلیمو ۱ قاشق غذاخوری

روش تهیه مربای کامکوات

کامکوات ها را بشویید و با چنگال چند سوراخ روی آن ایجاد کنید. داخل قابلمه را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. کامکوات ها را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و ۱۰ دقیقه بگذارید بجوشد. سپس با آب سرد آبکشی کنید ( این کار را ۳ بار انجام دهید ). کامکوات ها را پس از ۳ بار شوک دادن داخل ظرفی پر از آب سرد بریزید و ۱ ساعت کناری قرار دهید.

پادکست شعر گوش کن
داستان بخوان

داخل قابلمه شکر و ۳ لیوان آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید، هم بزنید تا شکر حل شود سپس آبلیمو و کامکوات ها را اضافه کرده و حرارت را کم کنید و حدود ۱ ساعت اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ شود.
پس از آماده شدن کامکوات ها را از روی حرارت بردارید و روی قابلمه را با پارچه ای بپوشانید و به مدت ۲۴ ساعت کناری قرار دهید. سپس داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده سرو شود.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نشر فرشید پرس نخستین نشر اینترنتی