طرز تهیه مربای کامکوات

مربای کامکوات

مربای کامکوات ( به انگلیسی : Kumquat jam ) یکی از انواع مرباهاست که شاید کمتر آن را می شناسید. این مربا با میوه کامکوات پخته می شود.

میوه کامکوات

خواص کامکوات:
کامکوات میوه‌ای از خانوادهٔ مرکبات که شبیه پرتقال است و پوست نارنجی رنگ دارد. درون آن مانند سایر مرکبات لایه لایه است، ولی اندازه و شکل آن مانند خرما است. این میوه معمولاً با پوست خورده می‌شود و از آن مربا نیز تهیه می‌گردد. این میوه نیز مانند دیگر مرکبات کالری کمی دارد. 100 گرم از این میوه‌ دارای تنها 71 کالری انرژی است. در عین حال میوه‌ای بسیار ارزشمند و دارای فواید تغذیه‌ای بسیار است زیرا منبع غنی فیبر، املاح، ویتامین و آنتی‌اکسیدان است که مصرف آن اثرات قابل توجهی در سلامت بدن دارد.

درست کردن مربای کامکوات

مواد لازم برای تهیه مربای کامکوات

کامکوات 1 کیلوگرم
شکر 1 کیلوگرم
آب 3 لیوان
آبلیمو 1 قاشق غذاخوری

روش تهیه مربای کامکوات

کامکوات ها را بشویید و با چنگال چند سوراخ روی آن ایجاد کنید. داخل قابلمه را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. کامکوات ها را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و 10 دقیقه بگذارید بجوشد. سپس با آب سرد آبکشی کنید ( این کار را 3 بار انجام دهید ). کامکوات ها را پس از 3 بار شوک دادن داخل ظرفی پر از آب سرد بریزید و 1 ساعت کناری قرار دهید.
داخل قابلمه شکر و 3 لیوان اب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید، هم بزنید تا شکر حل شود سپس آبلیمو و کامکوات ها را اضافه و حرارت را کم کنید و حدود 1 ساعت اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ شود.
پس از آماده شدن کامکوات ها را از روی حرارت بردارید و روی قابلمه را با پارچه ای بپوشانید و به مدت 24 ساعت کناری قرار دهید. سپس داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده سرو شود.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی